2014 Yılı İnşaat Maliyet Bedelleri

Ana Sayfa » Emlak Haberleri » 2014 Yılı İnşaat Maliyet Bedelleri
Paylaş
Tarih : 18 Eylül 2013 - 2:04

2014 Yılına ait inşaat maliyet bedelleri belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı ortak çalışması sonucu hazırlanmış bulunan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği yayımlandı. Tebliğ ile beraber emlak vergisine esas alınmak üzere gelecek yıl için uygulanacak bina metrekare normal inşaat bedelleri belirlendi.

Normal konut ve lüks konut 2014 inşaat maliyet bedelleri tebliğ ile birlikte duyuruldu. Tebliğe göre 2014 yılında uygulanacak normal konut ve lüks konut inşaat maliyet bedelleri aşağıda yer almıştır.

En Düşük Vergi 43 TL

Bu belirleme sonucunda gelecek yıl uygulanacak olan bina normal metrekare inşaat maliyet bedelleri, konutlar açısından kırk üç lira kırk iki kuruş ile bin dokuz yüz doksan bir lira doksan bir kuruş arasında değişiklik gösterecek.

Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliğine 2014 inşaat maliyet bedelleri, mesken binaları bakımından lüks inşaatlar için normal inşaat maliyet bedellerinde asgari ve azami fiyatlar dokuz yüz sekiz lira yetmiş üç kuruş ile bin dokuz yüz doksan bir lira doksan bir kuruş olarak belirlendi.

Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliğe göre belirlenen birinci sınıf inşaatlar için inşaat maliyet bedelleri, üç yüz seksen üç lira kırk dokuz kuruş ile bin üç yüz otuz iki lira dört kuruş olarak belirlendi.

İkinci sınıf inşaatlar için inşaat maliyet bedelleri iki yüz yetmiş lira on beş kuruş ile dokuz yüz iki lira kırk dokuz kuruş olarak belirlendi.  Üçüncü sınıf inşaatlar için maliyet bedelleri de doksan bir lira yirmi beş kuruş ile altı yüz on dört lira arasında, basit inşaatlar da ise kırk üç lira ile iki yüz yetmiş yedi lira arasında değişmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

emlak
Ataşehir’in İçler Acısı Hali

Ataşehir belediyesi çok çalışkan temiz dürüst belediyecilik vasıfları ile övünüyor. Orta halliden daha üstte bir kesimin tam merkezinde bulunan

Yeni Kiracı Yasası ! Kiracıya Haksızlık Var mı ?
Yeni Kiracı Yasası ! Kiracıya Haksızlık Var mı ?

Kirada oturanlar 10 yıl yasasıyla mağduriyet yaşıyor… (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Borçlar Kanunu’nun mal

Dar Gelirlilerin Ev Sahibi Olma Durumu 2015
Dar Gelirlilerin Ev Sahibi Olma Durumu 2015

Alt-orta gelir grubu mevcut ev fiyatlarına ulaşmakta zorluk geçerken, orta üst ve lüks üretimde arz fazlası var. (adsbygoogle = window.adsbygoogle

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


× bir = 3