Dumankaya İkon

15 Ağustos 2013
129 kez görüntülendi

Dumankaya İkon

Farklı mimari tarzıyla dikkat çeken Dumankaya İkon İstanbul’un en yüksek projelerinden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. 40 ve 41 katlı tam 3 kulenin muazzam bir mimari ile birleşmesi sorunu ortaya çıkan rezidans proje 149 metre yüksekliğe ulaşıyor. Konumu ile de yüz güldüren bu proje Ataşehir’de yani Anadolu Yakası’nın tam merkezinde yükseliyor. Bu yapıda 1022 adet rezidans daire yer alacak.

Aynı zamanda 37 adet home office de proje kapsamına dahil edildi. Stüdyo dairelerin yanı sıra 1+1 dairelerin de çok fazla sayıda yer aldığı Dumanyaka İkon projesinde 2+1, 3+1 ve hatta 4+1 şeklinde tasarlanmış olan daireler de mevcut. Kalabalık aileler için de tercih edilebilecek olan daireler son derece lüks bir mimari ile inşa ediliyor.

Alışılmışın dışında bir tarzın kullanıldığı bu yapıda birbiriyle bağlantılı olan 3 kule elips şeklinde inşa ediliyor. Bu 3 blok 2 farklı kat ile birbirine bağlanıyor. Hem 12. Hem de 22. Katlarda kat bahçeleri bulunuyor. Bu bahçeler aracılığı ile diğer bloğa yani diğer kuleye geçiş sağlanıyor.

Anadolu Yakası’nın vizyonuna artı bir puan katması beklenen projede çalışmalar hızla devam ederken bu proje ile ilgilenenler internet aracılığı ile daireler ve proje hakkında bilgi alabiliyor. Şimdilik bu projede en çok dikkat çeken stüdyo daireler oluyor. Bu dairelerin fiyatları 170 bin TL ile 200 bin TL arasında değişiyor.

Dumankaya İkon Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ iki = 5