Ev Kredisi Alma Şartları

15 Ağustos 2013
127 kez görüntülendi

Ev Kredisi Alma Şartları

Ev kredileri, ev almak isteyenler için bankalar ve bu alanda hizmet veren firmalar tarafındanverilen kredileri tanımlamaktadır. Ev kredileri sayesinde ev almak artık oldukça rahat hale gelmiştir diyebiliriz. Eğer ev alma düşünceniz varsa ve ekonomik olarak bu yükümlüğün altına giremiyorsanız o zaman ev kredisi alarak kendi evinize sahip olabilirsiniz.

Ev Kredisi Alma Şartları

Ev Kredisi Alma Şartları

Ev kredileri, kiracı sayısında bir düşüş yaşanmasını sağlamıştır. Bunun en önemli nedeni de ev kredisinin de kiraya benzer bir sistem olması; fakat ev kredisi almanın ev kiralamadan bir farkı vardır ve bu fark çok büyük bir fark olarak göze çarpmaktadır. Ev kredisi aldığınız zaman kredi ödemelerinizi kira ödemesi gibi görebilirsiniz. Bu sayede belli bir süre sonra oturduğunuz ev tamamen size ait olacaktır. Oysa bir evkiraladığınız zaman kira bedeli sadece o evde oturmanızın bir karşılığıdır. Yıllarca kiracı olsanız bile ödediğiniz kiralar o evi size kazandırmaz.

Ev Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev kredisi almak için başvuru yaptığımızda bankalar ve şirketler bizden bir takım isteklerde bulunurlar. Öncelikle özgeçmiş araştırmamız yapılır ve başvuru sürecimiz bu şekilde başlar. Önceki yaşantımızda karşılıksız çek verme, nitelikli dolandırıcılıkta bulunma, resmi bir borcu ödememe, uzun vadeli vergi borcu bulundurma ya da ekonomik batış yoksa muhtemelen başvurumuzun ön onayı sağlanacaktır.

Ev Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev kredisi alırken başvurumuz onandıktan sonra gelirimiz incelenir ve kredi ödemelerini rahat yapabilip yapamayacağımıza bakılır. Eğer gelir konusunda da bir sıkıntı yoksa ev kredisi alma işleminde en büyük engeli aştık demektir. Ev kredisi için yaklaşık %10-20 tutarında bir peşinatı ödedikten sonra da artık evin incelenmesine geçilebilir. Yeminli uzmanın yapacağı inceleme sonrasında evin temel özellikleri ve fiyatı belirlenir. Tüm işlemleriniz sona erdikten sonra kredinizi alabilir ve yeni evinizde oturmanın verdiği mutluluğu doyasıya yaşayabilirsiniz.

Ev Kredisi Alma Şartları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


yedi × 9 =