Ev Kredisi Alma Şartları

Ana Sayfa » Konut Kredisi Haberleri » Ev Kredisi Alma Şartları
Paylaş
Tarih : 15 Ağustos 2013 - 18:54

Ev kredileri, ev almak isteyenler için bankalar ve bu alanda hizmet veren firmalar tarafındanverilen kredileri tanımlamaktadır. Ev kredileri sayesinde ev almak artık oldukça rahat hale gelmiştir diyebiliriz. Eğer ev alma düşünceniz varsa ve ekonomik olarak bu yükümlüğün altına giremiyorsanız o zaman ev kredisi alarak kendi evinize sahip olabilirsiniz.

Ev Kredisi Alma Şartları

Ev Kredisi Alma Şartları

Ev kredileri, kiracı sayısında bir düşüş yaşanmasını sağlamıştır. Bunun en önemli nedeni de ev kredisinin de kiraya benzer bir sistem olması; fakat ev kredisi almanın ev kiralamadan bir farkı vardır ve bu fark çok büyük bir fark olarak göze çarpmaktadır. Ev kredisi aldığınız zaman kredi ödemelerinizi kira ödemesi gibi görebilirsiniz. Bu sayede belli bir süre sonra oturduğunuz ev tamamen size ait olacaktır. Oysa bir evkiraladığınız zaman kira bedeli sadece o evde oturmanızın bir karşılığıdır. Yıllarca kiracı olsanız bile ödediğiniz kiralar o evi size kazandırmaz.

Ev Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev kredisi almak için başvuru yaptığımızda bankalar ve şirketler bizden bir takım isteklerde bulunurlar. Öncelikle özgeçmiş araştırmamız yapılır ve başvuru sürecimiz bu şekilde başlar. Önceki yaşantımızda karşılıksız çek verme, nitelikli dolandırıcılıkta bulunma, resmi bir borcu ödememe, uzun vadeli vergi borcu bulundurma ya da ekonomik batış yoksa muhtemelen başvurumuzun ön onayı sağlanacaktır.

Ev Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev kredisi alırken başvurumuz onandıktan sonra gelirimiz incelenir ve kredi ödemelerini rahat yapabilip yapamayacağımıza bakılır. Eğer gelir konusunda da bir sıkıntı yoksa ev kredisi alma işleminde en büyük engeli aştık demektir. Ev kredisi için yaklaşık %10-20 tutarında bir peşinatı ödedikten sonra da artık evin incelenmesine geçilebilir. Yeminli uzmanın yapacağı inceleme sonrasında evin temel özellikleri ve fiyatı belirlenir. Tüm işlemleriniz sona erdikten sonra kredinizi alabilir ve yeni evinizde oturmanın verdiği mutluluğu doyasıya yaşayabilirsiniz.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

statü park pendik
Pendik Statü Park’ta 1+1 daireler 196 bin TL!

İstanbul Anadolu Yakası Pendik’te 2 bloklu bir yapıt olarak hayata geçirilen Statü Park projesinde mevcut bulunan 218 daire vardır. (adsbygoogle

mortgage için kefile ihtiyaç var mı
Mortgage İçin Kefile İhtiyaç Var Mı

Konut kredisi taleplerinde bankalar genellikle kefil talep etmemektedirler. Bunun yerine satış konusu olan taşınmazın ipoteğini üzerlerine alırlar.

mortgage borcu bitmeden konut satmak mümkün mü
Mortgage Borcu Bitmeden Konut Satmak Mümkün mü

Mortgage kredi sistemi ülkemize 2000’li yıllarda gelmiş ve kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sağlayan bir sistemdir. Devletin desteği ile

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


− 1 = beş