Site Yönetimi Kaç Kişiden Oluşur?

14 Ağustos 2013
147 kez görüntülendi

Site Yönetimi Kaç Kişiden Oluşur?

Çok sayıda apartman dairesinin bulunduğu, toplu yaşam kurallarına en fazla dikkat edilmesi gerekilen yerlerin başında siteler gelmektedir. Hal böyle olunca bu sitelerde uyulması gerekilen bazı kurallar ortaya çıkarılmıştır. Site denildiği zaman akla gelen insan topluluğunun bu kurallara uyduğunu takip etmek için site sahipleri aralarında oylama yaparak adaylar arasından site yönetimi için uygun kişileri seçerler.

site yönetimi çalışan sayısı

site yönetimi çalışan sayısı

Site yönetimi  görevleri arasında mevcut bulunulan yerin temizliği, bakımı, apartmanların dâhilindeki ortak alanlarının temizliği, depoların bakım ve temizliğinin yapılması gösterilebilir. Apartmanın ortak elektrik, su harcamalarını apartman adına yönetim ödemeleri gerçekleştirmektedir. Apartmanların içerisinde yer alan asansörlerin bozulması durumunda da sorumluluk yönetimdedir ve yönetim de en kısa zamanda bu sorunu çözmek için uğraşır.

Site yönetiminin önemi

Apartmanda ortak kullanıma açık olan yerler ile ilgili her sorun site yönetimini ilgilendirmektedir. Apartmanların içleri ve dışlarında gerekli olan her türlü boya, badana, temizlik işleri uygun görüler zamanlar içerisinde yaptırılmalıdır. Böyle bir işin sorumluluğu da yönetim tarafından alınmaktadır.

site yönetim kurulu

site yönetim kurulu

Site yönetimi kurulu çoğunlukla beş kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin seçimi çok özenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Çünkü apartmanların sorumluluğu büyük önem taşır ve insanların bu konuda güvenebilecekleri insanları yönetim kuruluna seçmelidir.

İnsanların site denildiği zaman aklına gelecek olan her türlü sorunu halletmek yönetim kurulunun görevleri arasındadır. Bu sebeple titiz bir çalışma sonucu insanlar bütün sorumluluğu seçtikleri yönetim kuruluna devretmektedir.

Site Yönetimi Kaç Kişiden Oluşur? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


3 + beş =