Utanç Duvarı Tepki Çekti

0
347122
views
Utanç Duvarı Tepki Çekti
Utanç Duvarı Tepki Çekti

Ankara içerisinde süren en büyük projelerden birisi olan bina inşaatında örülen bir duvar birçok farklı kesim tarafından kınandı. Yapılan açıklamalarda oldukça pahalı fiyatlardan satılan dairelerin yanına yapılan toplu konuttan rahatsız olunduğu söyleniyor. Ancak firma bu duvarı güvenlik önlemi ile yaptığını ve herhangi bir sakıncası olmadığı yönünde farklı bir açıklamada bulundu.

Burada adı geçen sinpaş yapı gerekli olan sosyal alanların aslında ayrıldığını, toprak sahipleri ile ilginiz olmayacak ve birbirinizi görmeyeceksiniz türünden bir savunma yaptı. Ancak birçok kesim bunu ayrımcılık olarak görüyor ve Ankara Büyükşehir belediyesinin bu konu ile alakalı olarak kayıtsız kaldığının altını çiziyor.

Utanç Verici!

Toprak sahiplerinden gelen açıklamada yapılan duvarın tam bir utanç abidesi olduğuna yer verildi. Toprakları vermeden önce Ankara büyükşehir belediyesine güvendiklerinin altını çizen toprak sahipleri şimdi ise yalnız bırakıldıklarını savunuyor. Toprak sahiplerinden gelen diğer bir serzeniş ise satışa sunulan alanların peyzaj çalışmaları ile kendilerine verilen binaları peyzaj çalışmaları arasında dağlat kadar fark olduğunun altını çizdi.

Yapılan bu ayrımcılığı belediyenin bir an önce dur demesini bekleyen toprak sahipleri kandırıldıklarının en önemli kanıtını yerinde incelemeleri için yetkilileri göreve çağırıyor. Ortaya çıkan bu haksız durum birçok kişiyi etkilediği gibi örülen duvar ise Berlin duvarına, İsrail ve Filistin arasında yaşanan sınır gerginliğine benzetildi. Toprak sahipleri yetkilileri göreve davet ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here