YENİ KDV DÜZENLEMESİ

715

YENİ KDV DÜZENLEMESİ

 

Yeni KDV düzenlemesini değerlendiren Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, yeni düzenlemenin  lüks-sosyal konut ayrımını kolaylaştıracağını belirtti.

 

Özyurt, “Metrekare fiyatı 500 ile 999 lira arasında olan konutlardan yüzde 8, metrekaresi 1000 lira ve üzerinde olan konutlardan ise yüzde 18 KDV alınacak. Kaliteli ama sade konut yapan kazanacak” dedi

 

YENİ KDV DÜZENLEMESİ
YENİ KDV DÜZENLEMESİ

‘N’ markasıyla Esenyurt, Beylikdüzü ve Bahçeşehir’de bugüne kadar 6 bin konut inşa eden Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, 1 Ocak 2013’ten itibaren geçerli olacak KDV düzenlemesi hakkında bir açıklama yaptı. Düzenlemenin lüks-sosyal konut ayrımını kolaylaştıracağını söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “Metrekare fiyatı 500 ile 999 lira arasında olan konutlardan yüzde 8, metrekaresi 1000 lira ve üzerinde olan konutlardan ise yüzde 18 KDV alınacak. Bu durum bizim gibi kaliteli ama sade konutlar yapan firmalara ilgili artıracak” dedi.

 

Adaletli vergi alınacak

 

Konutta kademeli KDV uygulamasının adaletli vergi alma konusunda da önemli bir adım olduğunu ifade eden Özyurt, “Lüks konuttan yüzde 1 KDV alınıyor algısı artık tarih oldu. Vatandaş bulunduğu yere ve konutunun özelliğine göre ne kadar vergi vereceğini bilecek” diye konuştu.

 

Kaynak: Milliyet

Cevap Ver