Zeynep Selvili Gayrimenkul İŞini Devraldı.

İZMİR – Yeni kent merkezi Bayraklı’da yapılacak projenin zemin etütleri tamamlandı. Türkiye’nin önde gelen mimarların katıldığı, çağrı usulü bir yarışma düzenleyen Avcılar İnşaat, önümüzdeki günlerde tanıtımını yapacağı projesini de belirledi. 2015 yılının bahar aylarında başlaması planlanan projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor.

İzmir’de özellikle Bayraklı ve Bornova’da hayata geçirdiği modern projelerle adından söz ettiren Avcılar İnşaat, şimdi de kentin siluetini değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni kent merkezi Bayraklı’da yapılacak projenin zemin etütleri tamamlandı. Emsalsiz bir proje olması için de Türkiye’nin sayılı mimarların katıldığı, çağrı usulü bir yarışma düzenleyen Avcılar İnşaat, önümüzdeki günlerde tanıtımını yapacağı projesini de belirledi.

2015 yılının bahar aylarında başlaması planlanan 38 katlı gökdelen projesini 24 ayda tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceklerini belirten Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, “Mimari projemizi belirledik, mimarımızla anlaşmamızı yaptık. Diğer projelerimizi hazırlatıp onayladık. Projemiz aynı bölgede yapımı başlayan diğer projelerden yeşil alanının yoğunluğu ile ayrılıyor” dedi.
Doğa ile iç içe bir proje hazırladıklarını, projenin modern şehir yaşamı ile iş hayatını birleştireceğini anlatan Avcı, projenin yapımında da akıllı bina ve temiz enerji sistemlerinin kullanılacağını söyledi.

Avcılar İnşaat’ın alanında hızla yükselen bir marka olduğunu, sadece son 5 yılda İzmir’de milyon dolarlık yatırımlar gerçekleştirdiklerini kaydeden Avcı, doğru proje, doğru konum, kalite ve uygun fiyat dengesinin bu başarıyı getirdiğini söyledi. Hayata geçirdikleri projeleri hep taahhüt ettikleri tarihten önce hak sahiplerine teslim ettiklerini de vurgulayan Avcı, müşteri memnuniyetinin ise firmanın ana prensibi olduğunu anlattı.

YAKINDA OFİS BULUNAMAYACAK
Eski kent merkezindeki iş ve ticaret yoğunluğunun Bayraklı’ya kayacağını söyleyen Avcı, “3 sene sonra Bayraklı’daki gökdelenlerde ofis bulunamayacak. Eski kent merkezindeki en genç bina 30 yaşındadır ve bu semtlerin alt yapısı trafik yükünü artık kaldıramıyor. İzmir’in yeni kent merkezinde, ulaşım ve otopark sorunu bulunmayan, İZBAN gibi bir imkana sahip Bayraklı; yakın dönemde hukuk, bilişim, lojistik, finans ve tıp sektörlerinin gözdesi haline gelecek” dedi.
İzmir’de birçok marka projenin yapıldığını ancak bu yapılarda çok yüksek aidatlar istendiğine dikkat çeken Avcı, “Kurduğumuz AVC Profesyonel Site Yönetimi şirketimizle bu sorunu da çözüyor; hayata geçirdiğimiz marka projelerde, kaliteli residence hizmetini çok daha uygun aidatlarla sağlıyoruz” diye konuştu.

İZMİR’LE ANILACAK BİR PROJE
Projenin hayata geçireceği arsanın üç ortağından biri olan  Civas Cıvata A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Soyer Kıvanç da bu alanda uzun yıllar İzmir’le anılacak bir projenin hayata geçirilmesini arzuladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“ Bayraklı ilçe sınırları içerisinde kalan arsamiz dedem merhum Hilmi Selvili’den ailemize hatıradır. CİVAS A.Ş adına benim ve dayılarım M.Melih Selvili ve Haluk Selvili’nin en büyük arzularından biri ise onun anısına yakışır guzel bir eseri izmirimize kazandırmaktır..Bu arazide yıllarca ailemize ait CIVAS A.Ş  Somun fabrikaları İzmir’e ve ülke ekonomisine hizmet ediyordu. Bu arazi üzerinde faaliyet gösteren fabrikalardan biri olan CİVAS A.Ş’nin kurucusu Merhum Babam Dündar Soyer  1950 senesinde İzmir’e yerleşmiş ve 15 yıl İZTO başkanlığı yapmıştır aynı zamanda Tuketici Koruma Vakfinin kurucusu olan  İzmir sevdalısı çok kıymetli babam Dündar Soyer’in bize emaneti olan Civas Cıvata A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmak benim için büyük bir onurdur  sorumluluğu ve yükü de aynı ölçüde ağırdır. Bu görevi benden önce icra eden abim M.Refik Soyer’den devraldığım günden beri de var gücümle çalıştım. Ailemizin şirketlerinden olan Civas Cıvata ve Somun Fabrikası da ülkemizin ilklerinden biriydi. Fabrika faaliyetlerine son verdikten sonra abim M. Refik Soyer bu arazide dayılarımında oluru ile   Soyer Kültür ve Sanat Fabrikası’nı kurarak, uzun yıllar İzmir’in kültür ve sanat hayatına büyük katkılarda bulundu; merhum babam, annem ve agabeyim merhum Selcuk Soyer’in ismini sanatla ve kültürle yaşattı. Bu kadar güzel ve anlamlı geçmişe sahip arsamızda  İzmirhassasiyetimizle birlikte şirket menfaatlerimizede  uygun olarak, İzmir’imize yakışır, uzun yıllar ayakta kalacak ve Bayraklı’ya da değer katacak bir proje üretmek için kolları sıvadık.
Bu doğrultuda dayılarım aynı zamanda arsanın ortakları olan M.Melih Selvili  ve Haluk Selvili ile   birlikte İzmir’de iş yapan, istihdam üreten firmalar ile uzun görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerin neticesinde de İzmir’in sayılı firmalarından olan Avcılar İnşaat  ile anlaştık, el sıkıştık. Bu anlaşmayı yaparken de ‘5-6 bloklu, yeşilden uzak, yolu dar-kapısı duvar’ binalar değil; şık, estetik, yeşil alanı bol, kafeleri, restoranları, sosyal yaşam alanlarını içerisinde barındıran; İzmir’in siluetine de yakışır bir proje istedik. Proje hem İzmir’in ılıman ikliminden istifade etsin, hem de Bayraklıya ve İzmir’e değer katsın istedik.”

İZMİR’İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK
Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, yeni kent merkezinde bir çok yüksek yapı projeleri bulunduğunu belirterek, “Bu projelerimizden birisini de Civas A.Ş. ve Selvili ailesinin bu değerli arazisinde hayata geçireceğiz. Projemiz, adliye çevresinde yapılmakta olan ve İzmir’in çehresini değiştirecek onlarca yüksek yapıdan biridir. Diğer projeleri hayata geçiren meslektaşlarımı da kutluyorum. Çünkü hem Bayraklı sahil şeridinin hem de İzmir’in böyle bir değişime ihtiyacı var. İzmir’in 2020 vizyonu da bunu gerektiriyor” dedi.
Projenin hayata geçirileceği Selvili ailesi ve CivasA.Ş’nin de ortağı olduğu  arsanın hakkında da bilgi veren Avcı, “Arsamız 10 bin metrekareden biraz büyük ve o bölgenin 8 kat imar vardı. Arsa sahiplerimizin isteği, bizim de doğru olduğu kanaatimizle birlikte diğer meslektaşlarımız gibi biz de bir plan değişikliği talebinde bulunduk. Talebimiz neticelenmek üzeredir. Yüksek yapılar, inşası daha zor olsa da mimari ve estetik bakımından Bayraklı’nın ve İzmir’in çehresine daha yakışacağını düşündük ve tercihimizi bu yönde yaptık.

KAYMAKAMLIĞA YOL KAZANDIRDIK
Plan değişikliği ile aynı zamanda Bayraklı Kaymakamlığına giden 7 metrelik yolu, 12 metreye çıkarıyoruz. Böylece vatandaşlarımız da kaymakamlığa, nüfus ve sosyal hizmetler müdürlüklerine daha rahat ulaşım sağlamış olacaklar. Bu plan değişikliği ile yapacağımız inşaatın tabanda oturum alanını 0,60’tan 0,45’e çektik. Bu da toplamda 5.500 – 6000 metrekare yeşil alan bırakmak anlamına geliyor. Projemizi, diğer benzer projelerden ayıran özelliklerden biri de çevresindeki yeşil alanın yoğunluğu olacak. Böylece İzmir’in yeni kent merkezinde doğa ile iç içe ve temiz enerji sistemleri ile inşa edilmiş bir projeyi Bayraklı’ya kazandırmış olacağız.

PROJE 38 KATLI OLACAK
10 bin metrekare alan üzerinde 5-6 tane sabun kalıbı gibi bina yapmak yerine inşaat yoğunluğu ve bağımsız bölüm sayısı aynı kalmak kaydı ile 38 katlı modern bir yapıyı tercih ettiklerini de kaydeden İdris Avcı, “Net olarak ifade etmek istiyorum ki; sadece bu arsanın değil, Bayraklı Altınyol girişinden Turan’a kadar olan bölgenin iki hat veya 3 hat olacak şekilde tekrar planlanmalıdır. Oradaki arazilerin inşaat yoğunlukları değiştirilmeden kat yükseklikleri arttırılıp, yeşil bir Bayraklı oluşturulmalıdır” dedi.

LOBİ PARLAS’DA SON FIRSATLAR
Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, Ankara Caddesi’nde, Bölge Metro Durağı yanında ve Yaşar Üniversitesi karşısında hayata geçirdikleri Lobi ParlasResidence’nin 5’te 4’ünün temelden satıldığını söyledi. Yaşamın 24 saat devam edeceği Lobi ParlasResidence’de toplamda 5 bin 500 metrekare kapalı alışveriş merkezi bulunacağını kaydeden Avcı, “Lobi ParlasResidence, 1+1 ofis, home ofise, süit ve loft daire seçenekleri; sosyal alanları, konum ve yatırımcıya sunduğu eşsiz fırsatları ile vazgeçilmezin simgesi olacaktır” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir